Штучний інтелект 


Експерти з Єльського та Оксфордського університетів нещодавно оприлюднили свої дослідження про те, як штучний інтелект змінить сучасне життя, включно зі сферами транспорту, фінансів, охорони здоров'я, науки та військової сфери.
Основні їхні висновки засвідчують, що існує 50-відсоткова вірогідність того, що роботи зі штучним інтелектом випереджатимуть людей на усіх посадах уже через 45 років.

Як ми можемо передбачати та керувати тенденціями у сфері AI та чи дійсно креативні й аналітичні навички стануть ключем до успіху в роботі у світі штучного інтелекту?

Пригадаю випадок із власного досвіду: якось у моїх синів проходив "День професій" у школі. Один з них одягнувся "головним розробником роботів", а інший – футболістом. І тоді я задумався, а яка кар'єра насправді краще підходить людині у світі майбутнього?

На час, коли інтернет увійшов у стадію свого повноцінного розвитку, я завжди казав усім, хто питав моєї поради: "Не працюй на роботі, яку можна робити на дроті" – тобто, не треба вчитися виконувати ту роботу, яку хтось на іншій стороні світу може виконати за півціни. Та з появою штучного інтелекту, згідно із новими дослідженнями, це все вже не так просто.

Хіросі   Исігуро та його роботи .


 японський робототехніки. Відомий як один з творців серій роботів Актроід, Geminoid, Kodomoroid, Otonaroid, Теленоід, Ельфоід, Хагві. Одна з версій цих роботів повністю повторює зовнішність самого творця і замінює його під час лекцій
У 1991 році захистив дисертацію. З 2003 року професор Осакського університету. Очолює лабораторію, в якій створює роботів, здатних співіснувати з людьми

 Хіросі Ісігуро створив андроїда з особою десятирічного хлопчика
 Хіросі Ісігуро, відомий розробкою реалістично виглядають андроїдів, створив нового робота. Він виглядає як десятирічний хлопчик і правдоподібно копіює міміку людини, повідомляє TechCrunch.

Над створенням реалістично виглядають андроїдів і гіноідов працює не так багато інженерів і організацій. Почасти це пов'язано з тим, що реалістично відтворити людську міміку на обличчі робота досить складно технічно, тому такі роботи - складні і дорогі пристрої, які поки що не знаходять комерційного застосування. Деякі роботи всесвітньо відомі - наприклад, гіноід Софія. Софія вміє підтримувати бесіду, виражати емоції, жартує і навіть говорить по-російськи, але навіть пристрої подібного рівня як і раніше викликають ефект «зловісної долини», тому інженери продовжують працювати над створенням більш досконалих людиноподібних роботів.

Один з найвідоміших робототехников в цій сфері - професор Осакського університету Хіросі Ісігуро, який брав участь у створенні декількох людиноподібних роботів і навіть виготовив андроїда-двійника. Тепер японський інженер опублікував матеріали, що стосуються свого нового проекту - андроїда на ім'я Ібуки (Ibuki).


Це людиноподібний робот з особою десятирічного хлопчика, який оснащений парою рук і колісної платформою на асиметричних колесах - завдяки їм робот в русі трохи погойдується, імітуючи рух людського тіла при ходьбі.


У міміці Ібуки закладено не тільки прояв емоцій, але і «мимовільні» руху, що додають реалістичності - робот моргає і трохи рухає головою і очима. Сам Ісігуро вважає, що подібні розробки важливі, оскільки відкривають можливості для природного невербального спілкування роботів і людей.

 ще РОБОТИ Ісігуро Хіросі:
  1.                                                 Геміноїд HI-2 (2009 
 Цей робот - двійник самого вченого. Має 50 ступенів свободи в реакціях і поведінці, що робить його дуже схожим на реальну людину.
 









 2.                                            Геміноїд F (2010)
 Жінка-робот, прототипом є дочка Хіросі. Розроблялася як робот-секретарка. Грала в театральних постановках, виставлялася на вітрині в якості живого манекена в одному з торгових центрів Токіо.







3.                          Теленоід R1 (2010)
Андроїд, віддалено нагадує людину. Незрозуміло, старий це або молода людина, чоловік або жінка. Створено для того, щоб створити відчуття присутності під час веб-спілкування: кожен може уявити на місці робота конкретної людини


ПРО  КОНКУРЕНЦІЮ  З ЛЮДЬМИ

Роботи зможуть виконувати таку роботу, для який не потрібен чоловік. Причому я маю на увазі не тільки чисто технічні речі, такі як прибирання або робота на фабриках, - роботи зможуть читати новини в телеефірі, вчити дітей в школі. Так, я вважаю, що вчителі-люди не потрібні. Завдання вчителя - донести інформацію, а комп'ютер зробить це краще людини. Мультимедіатехнологій дозволяють успішніше засвоювати інформацію. А мотивація теж приходить не від вчителів, вона з'являється у людини при спілкуванні з друзями: йому хочеться бути краще товаришів.

Ще я впевнений, що в майбутньому зміниться індустрія розваг: роботи, наприклад, зможуть грати в театрі. Я переконаний, що вони зможуть зображувати людські емоції краще, ніж сама людина. Зрештою, можливості людини обмежені, а можливості розвитку технологій - немає. Геміноїд F успішно грала в театрі невелику роль.


Комментарии